Καλοκαιρινή απασχόληση – Ιχθύς Summer Camp by the Sea 2020!!!
Το μόνο που Thess… Summer Camp Ιχθύς!
Το μόνο που Thess… Summer Camp Ιχθύς!
Το πιο σούπερ, καλοκαιρινό πρόγραμμα αθλοπαιδείας, επανέρχεται ακόμη πιο ξέγνοιαστα και χαρούμενα, για παιδιά 4 ετών και άνω (χωρίς γονείς). ΠΑΝΤΑ με κύρια εφόδια την ασφάλεια, την εν -συναίσθηση και την ψυχαγωγία!
Σε ένα υπέροχο beach bar στον Ποταμό Επανωμής – ιδιαίτερα kids – friendly – το Carousel, θα περάσουμε μαζί με τα πιτσιρίκια μας, τις 2 πρώτες εβδομάδες του Ιουλίου!
Καθημερινά εκτός Σαββατοκύριακου, τα παιδιά θα παραλαμβάνονται το πρωί (χωρίς γονείς), από κεντρικά σημεία της πόλης. Όλοι μαζί θα πηγαίνουμε στη θάλασσα για παιχνίδι εντός κι εκτός νερού και το μεσημέρι θα επιστρέφουμε φαγωμένοι, στεγνοί, και γεμάτοι χαρά – αλλά λίγο κουρασμένοι – στον τόπο παραλαβής.
Το πρόγραμμα ξεκινάει τη Δευτέρα 29 Ιουνίου και ολοκληρώνεται την Παρασκευή 10 Ιουλίου, ενώ περιλαμβάνει μεταφορά, την πιο σούπερ δημιουργική απασχόληση – ψυχαγωγία – άσκηση, κολύμβηση στη θάλασσα και φαγητό.
29/6/20 – 3/7/20
6/7/20 – 10/7/20
Τα δεδομένα θα ανανεώνονται εγκαίρως με βάση τις πιο πρόσφατες διατάξεις που θα ανακοινώνονται.
Όσον αφορά στη διασφάλιση της υγείας όλων μας θα σας ζητηθεί να προσκομίσετε νέες ιατρικές βεβαιώσεις που να αναγράφουν ότι το παιδί είναι υγιές, ότι του επιτρέπονται οι αθλοπαιδείες στη θάλασσα, ότι δεν πάσχει από covid-19 και ότι δεν έχει έρθει σε επαφή με κάποιο κρούσμα.
Όσον αφορά στη μετακίνηση με το λεωφορείο, διατηρούμε όλες τις υπάρχουσες προδιαγραφές που ισχύουν έως και σήμερα. Η χωρητικότητα του λεωφορείου ανέρχεται στο 65%, θα διατηρούνται οι απαραίτητες αποστάσεις μεταξύ των παιδιών και υποχρεωτικά οι επιβαίνοντες θα πρέπει να φοράνε μάσκες. Το λεωφορείο απολυμαίνεται από ειδική εταιρεία απολύμανσης κάθε απόγευμα. Καθώς μπαίνουν τα παιδιά στο λεωφορείο θα χρησιμοποιούν αντισηπτικό.
Όσον αφορά την παραμονή μας στη θάλασσα, έχουμε ειδικά διαμορφωμένο χώρο στο beach-bar Carousel, μόνο για εμάς, όπου γίνονται οι δραστηριότητες και ξεκουράζονται τα παιδιά. Οι αποστάσεις που τοποθετούνται οι ξαπλώστρες μεταξύ τους ανέρχεται στο 1,5 μέτρο. Και εδώ θα υπάρχει αντισηπτικό σε κάθε περίπτωση. Η εποπτεία των προπονητών μας θα είναι συνεχής, ώστε να μην μοιράζονται τα ίδια αντικείμενα τα παιδιά και να απολυμαίνονται μετά τη χρήση. Φυσικά θα διαφυλλάσονται οι απαραίτητες αποστάσεις, τόσο για την ασφάλεια όλων μας όσο και για τη χαρούμενη συμμετοχή στο παιχνίδι.